Zapraszamy do naszych salonów od pon. do pt.12-18, sob.11-15

Okres przygotowywania ślubu to dla wielu młodych ludzi wyzwanie, które niesie ze sobą dużo stresu i niepewności. Jednym z najważniejszych elementów jest bez wątpienia wybór obrączek ślubnych, które mają symbolizować oddanie, długowieczność, wierność i trwałość. Należy pamiętać, że zakup obrączek to decyzja na całe życie, więc powinien być starannie przemyślany. Pod uwagę należy wziąć swoje preferencje, dodatkowo nie zapominając o komforcie noszenia i cenie.

O czym pamiętać podczas doboru obrączek ślubnych?

Podczas podejmowania decyzji o zakupie obrączek ślubnych, należy zwrócić uwagę na:

 1. Rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji obrączek
  złoto
  tytan
  platyna
  – srebro
 2. Rodzaj stopu w przypadku obrączek złotych
  – 8 karatów
  – 14 karatów
  – 18 karatów
 3. Barwa złota- w przypadku obrączek wykonanych ze złota mamy możliwość wyboru spośród 3 kolorów obrączek jednolitych, takich jak: białe złoto, żółte złoto (najbardziej powszechne) oraz czerwone złoto, nazywane również różowym. W przypadku niektórych stopów jest możliwość połączenia kilku kolorów.
 4. Powierzchnia– obecnie możliwe jest uzyskanie wielu typów powierzchni, przez co jest ona ograniczona jedynie do wyobraźni klienta. Możemy uzyskać efekt lustra, połysk, mat bądź zmienić powierzchnię na chropowatą.
 5. Zdobienia- w zależności od preferencji można dodać do obrączek kamienie szlachetne takie jak diamenty, rubiny. Tego typu dodatki są rzadko spotykane, ale są bardzo efektowne.
 6. Grawer– wiele młodych par decyduje się na umieszczenie graweru w wewnętrznej stronie obrączki, który ma przypominać o najważniejszym dniu w życiu. Najczęściej graweruje się datę ślubu bądź inicjały partnera.

Najważniejszym elementem jest dobranie właściwości pod własne preferencję, ponieważ obrączka będzie nam towarzyszyć przez całe życie. Wybór rodzaju materiału pozwala na uzyskanie różnej trwałości, jednak wiąże się z różnicą w cenie. Najczęściej wybieranym materiałem do produkcji obrączek jest złoto, jednak obecnie młodzi wybierają też inne materiały, takie jak platyna czy tytan.

 

Tags:

Related Article

No Related Article