Zapraszamy do naszych salonów od pon. do pt.12-18, sob.11-15

Wybór pierścionka zaręczynowego to trudny, ale i niezwykle ważny moment. Wizyta u jubilera przeważnie przebiega pod znakiem zastanawiania się i porównywania wielu opcji. W tym tekście prezentujemy jak wybierać pierścionek zaręczynowy i na co warto zwrócić uwagę podczas takiego wyboru.

Styl pierścionka zaręczynowego

Istnieje szeroka gama stylów pierścieni, od najprostszych po najbardziej okazałe z imponującymi kryształkami. Mimo że wiele zależy od preferencji każdej osoby, każde wykończenie jest zaprojektowane tak, aby przekazywać nasze uczucia w inny sposób. Dla kobiet, które wolą pierścień „fantasy”, są pierścionki zaręczynowe w kształcie kwiatu lub w różnych kolorach, z metalami stopionymi i diamentami w kolorze czerwonym, zielonym lub niebieskim. Naturalnie eleganckie kobiety będą faworyzować współczesne pierścionki zaręczynowe o czystych, geometrycznych liniach. Możesz również zdecydować się na projekty w stylu vintage lub romantyczne, które są bardzo kobiece.

Srebrny pierścionek czy złoty pierścionek? Jaka jest właściwa decyzja?

Znów jest to kwestia preferencji. Przed wyborem należy sprawdzić czy kobieta zwykle nosi konwencjonalne metale, takie jak żółte złoto, czy też woli bardziej dyskretną biżuterię, taką jak biżuteria ze srebra lub białego złota? Opierając się na tych preferencjach, powinniśmy dokonać wyboru.

Z diamentem, kamieniem szlachetnym czy kamieniem sztucznym?

Ponieważ wybrano kolor pierścienia, konieczne będzie podjęcie decyzji, jaki będzie miał kamień. Diament jest najdroższym kamieniem, niezależnie od jego koloru, podczas gdy inne, takie jak: cyrkonia, morganit, szmaragd i szafir, są bardziej dostępne, choć mniej tradycyjne. Jeśli masz pytania dotyczące jakości lub wolisz ekspertyzę, możesz udać się do gemologa.

Daj się poradzić profesjonalistom, ani matkom, ani przyjaciołom

Jednym z błędów, jakie popełniają mężczyźni, jest zakup pierścionka zaręczynowego najbardziej zalecanego przez ich matki lub przyjaciół i logiczne, ten, który najbardziej im się podoba. Jednak nie wszystkie kobiety mają ten sam gust do biżuterii lub wzorów, więc może nie być to najlepsza opcja. W takich przypadkach najlepiej jest dać się poradzić profesjonalistom którzy znają obecne trendy i gust kobiet.

Tags:

Related Article

No Related Article